Nowy numer 2/2021 Archiwum

Moc ofiarowania

Marta Robin, Teresa z Lisieux, Aleksander Mień, Dietrich Bonhoeffer... Poznaj świadków wiary różnych wyznań. Wszyscy oni, ukazują, że pójście za Jezusem jest wymagające i jednocześnie wspaniałe.

Film ukazuje przesłania niektórych ze świadków wiary, którzy mówią nam o ofierze Boga dla świata: Dietrich Bonhoeffer (1906 – 1945, niemiecki pastor Kościoła luterańskiego), Teresa z Lisieux (1873 – 1897, francuska karmelitanka), Aleksander Mień (1935 – 1990, rosyjski ksiądz prawosławny, męczennik), Marta Robin (1902 – 1981, francuska katoliczka).

Wszyscy oni, powołani przez Boga jako bardzo młodzi ludzie, ukazują moc ofiarowania się Bogu w sercu trudnych doświadczeń. Jest to ofiara, która przynosi wiele owoców dla głoszenia Ewangelii w świecie. Ich świadectwo ukazuje na swój sposób, że pójście za Jezusem jest wymagające, związane z krzyżem... i jednocześnie wspaniałe!

UWAGA: Jeśli zamiast filmu widzisz czarny prostokąt, to jest to problem gdzieś na styku przeglądarki internetowej i programu do czytania flashów. Użyj innej przeglądarki.

Moc ofiarowania
wiara

* * *
Film został zrealizowany przez Wspólnotę Chemin Neuf w ramach Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej Net For God. Więcej filmów i informacji n/t Net For God na www.ekumenizm.wiara.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama