Nowy numer 47/2022 Archiwum

Wrocław: Duch Asyżu wciąż żywy

W tym samym miejscu modlili się przedstawiciele różnych religii i wyznań chrześcijańskich. Dokładnie tak samo, jak 20 lat temu w Asyżu.

20 lat temu z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II w Asyżu odbyło się ekumeniczne i międzyreligijne spotkanie modlitewne w intencji pokoju. Po raz pierwszy mieli się spotkać i modlić w swej obecności przedstawiciele 13 religii niechrześcijańskich i wielu chrześcijańskich wspólnot i Kościołów. To jedno z wydarzeń, które zmieniło świat.

Wczoraj podobne wydarzenie odbyło się we Wrocławiu, w centrum konferencyjnym przy Hali Stulecia. Spotkali się tam przedstawiciele wyznań chrześcijańskich oraz religii obecnych w Polsce. - Duch Asyżu jest nadal aktualny i potrzeba, aby się rozszerzał - zaznaczył o. Wacław Stanisław Chomik, prowincjał Ojców Franciszkanów prowincji Św. Jadwigi.

- Różni autorzy ciągle zarzucają papieżowi Janowi Pawłowi II narażenie na synkretyzm czy tak zwany relatywizm religijny przez spotkania w Asyżu - zaznaczył prowincjał Franciszkanów.W Uroczystości wziął udział abp Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski oraz przedstawiciele Kościoła katolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, a także przedstawiciel Związków Gmin Wyznań Żydowskich oraz Ligi Muzułmańskiej w RP.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy