Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego

Sąd potwierdził dziś prawdziwość tezy, że Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego i antykoncepcyjnego - powiedział portalowi gosc.pl mec. Krzysztof Wąsowski. Był on jednym z obrońców Joanny Najfeld w procesie karnym, wytoczonym jej przez Wandę Nowicką za wypowiedzenie tych właśnie słów. Proces ten zakończył się dziś uniewinnieniem publicystki.

Mówiąc dokładniej, Najfeld, która jest znaną obrończynią życia nienarodzonych, stwierdziła na antenie TVN24, że: „Organizacja pani Nowickiej (Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny – przyp. jd) jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.

Sąd przyznał Najfeld rację. Niestety, jest to jedyna informacja z tego procesu, którą można podać publicznie, ponieważ na życzenie Wandy Nowickiej całe postępowanie zostało przez sąd utajnione. Mec. Wąsowski tłumaczy, że w tego typu sprawach wyłączenie jawności następuje automatycznie, jeśli tylko oskarżyciel się tego domaga.

Można się więc tylko domyślać, że skoro Joanna Najfeld ten proces wygrała, to znaczy, że zdołała wykazać przed sądem istnienie związków finansowych pomiędzy Wandą Nowicką a producentami środków antykoncepcyjnych i organizacjami aborcyjnymi.

- Sprawiedliwości stało się zadość. Wolność słowa zatriumfowała. Katolicy mogą wreszcie mówić prawdę w mediach i ona obroni się w sądzie. Szatan nie zawsze zwycięża - tak wyrok komentuje mec. Wąsowski. - To piękny dzień dla Polski - dodał, trawestując wypowiedź Janusza Palikota, który umieścił Wandę Nowicką na poczesnym miejscu warszawskiej listy wyborczej swej partii.

Zobacz wypowiedź, za którą Wanda Nowicka domagała się skazania Joanny Najfeld (groziła jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2):

 

Joanna Najfeld pozwana do sądu
PrawicaCompany

 

Jedno z ostatnich wystąpień publicznych Wandy Nowickiej:

Konferencja Janusza Palikota i Wandy Nowickiej (1/4)
rppvideostream

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama