Nowy numer 08/2020 Archiwum

Muzeum Śląskie za złotówkę

We wrześniu Muzeum Śląskie zaprasza do uczestnictwa w projektach, którym towarzyszyć będą liczne promocje cenowe. Łowcy okazji będą mogli zwiedzić muzeum za symboliczną złotówkę.

10 oraz 17 września wszyscy uczestnicy Europejskich Dni Dziedzictwa będą mogli bezpłatnie zobaczyć seans „Letnie wojaże naszych przodków. Palestyna i Syria” w zabytkowym fotoplastykonie. Na fotografiach z lat 30. XX wieku można zobaczyć atrakcje dwóch azjatyckich państw – Palestyny i Syrii. Oryginalne zdjęcia pochodzą z wojaży naszych przodków w odległe zakątki świata. Ponadto 10 września o godzinie 14.00 i 17.00 oraz 17 września o godzinie 14.00 muzeum zaprasza na wykład o przełomowych dla historii sztuki dokonaniach dawnych mistrzów.   

W weekend 10 i 11 września Muzeum Śląskie przyłącza się również do akcji „Weekend za pół ceny”. Wszyscy goście będą mogli zwiedzić wystawy oraz uczestniczyć w spotkaniach, na które bilety będą o połowę tańsze. W tym czasie można zobaczyć wystawę „Vivat Insita. Maria Wnęk”. Na miłośników sztuki gotyckiej czeka ekspozycja „Śląskie Sacrum”, na której 10 września odbędzie się koncert „Gotyckie inspiracje” w wykonaniu prof. Marka Toporowskiego oraz studentów Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

22 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Muzeum Śląskie wspólnie z KZK GOP zaprasza do wzięcia udziału w akcji Europejski Dzień bez Samochodu. Tylko w tym dniu wszystkie osoby, które okażą w kasie muzeum okresowy bilet KZK GOP będą mogły zwiedzić wystawy za symboliczną złotówkę.

W ostatni weekend września zaprasza seniorów do włączenia się w akcję „60+Kultura”. W dniach 24–25 września osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia będą mogły kupić bilet wstępu na wystawy za 2,5 zł. Specjalna cena nie obejmuje jednak spotkania z cyklu „Teatralium. Malarstwo, literatura, teatr”.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama