GN 28/2018 Archiwum

Papież pojedzie do Rio

Burmistrz Rio de Janeiro, Eduardo Paes zapowiedział, że Benedykt XVI odwiedzi to brazylijskie miasto w 2013 r. z okazji kolejnego Światowego Dnia Młodzieży. Spodziewanych jest na nim 600 tys. uczestników.

Jesteśmy gotowi na przyjęcie papieża – zadeklarował burmistrz i dodał, że oficjalne ogłoszenie tej wiadomości nastąpi „w połowie sierpnia”.

Benedykt XVI odwiedził już Brazylię w maju 2007 r. Był wówczas w São Paulo i Aparecidzie, gdzie otworzył V Konferencję Ogólną Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Brazylia jest największym katolickim krajem świata. Do Kościoła należy 145 mln jej mieszkańców, czyli 75 proc. wszystkich 185 mln obywateli.

Z kolei Rio de Janeiro, liczące 6,3 mln mieszkańców jest drugim co do wielkości miastem Brazylii, szóstym w obu Amerykach i 26 na świecie.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama