Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Maszyny od Rycerzy

350 maszyn do szycia zebrali radomscy Rycerzy Kolumba na rzecz dwóch afrykańskich diecezji: Mukonchi w Zambii i Mwanza w Tanzanii. Misjonarze przekonują, że jedna maszyna może dać utrzymanie całej afrykańskiej rodzinie.

– Ku naszemu zaskoczeniu na nasz apel odpowiedzieli ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy – przyznał Maciej Zwierzyński z Rady Rycerskiej Matki Bożej Częstochowskiej.

Zakończenie zbiórki to pierwszy etap akcji „Łuczniki dla Afryki”. Teraz Rycerze Kolumba muszą zabezpieczyć otrzymane urządzenia, przeprowadzić konieczne naprawy oraz kupić części zamienne. Dlatego obecnie zbierają środki na ich zakup. Muszą też kupić igły i nici. Odrębną sprawą będzie zebranie środków na transport darów do Afryki. – Podjęliśmy decyzję, że całkowity dochód z naszego corocznego balu charytatywnego, który organizujemy w styczniu, będzie przeznaczony właśnie na pokrycie kosztów naprawy i transportu. Szukamy także sponsorów – podkreślił Maciej Zwierzyński.

Pomysłodawcą akcji „Łuczniki dla Afryki” był ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Ponadto Leszek Jagiełło, Rycerz Kolumba zaangażował do działania swoją firmę, oferując darmowe miejsca magazynowe oraz specjalistów, którzy podejmą się serwisowania maszyn. Patronat nad akcją sprawowało Radio Plus Radom i „Gość Niedzielny”.

Rycerzy Kolumba sprowadził do Polski abp Zygmunt Zimowski. Pierwsze Rady powstały w 2006 roku w Krakowie, Radomiu i Starachowicach. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce jest ponad 30 rad Rycerzy Kolumba, skupiających ok. 1,7 tys. osób.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama