Nowy numer 28/2018 Archiwum

Śląskie: Uwaga, nadjeżdżają kolarze

Dzisiaj do Katowic wjedzie czołówka światowego kolarstwa. Metę 3. etapu 68. Tour de Pologne przewidziano na placu przed Spodkiem.

Kolarze wyjadą z Będzina. Wystartują około 15.30 sprzed Urzędu Miejskiego. Przejadą dwie rundy ulicami miasta: 11 listopada w kierunku Ronda Unii Europejskiej. Następnie w prawo ulicami Piłsudskiego, Chmielewskiego, 9 maja i czeladzką aż do Kołłątaja i 11 listopada.

Z Będzina wyjadą w kierunku Sosnowca Małobądzką.

Kolarze odwiedzą również po drodze Czeladź i Siemianowice Śląskie. Długość dzisiejszego etapu to 135,7 km. Peleton będzie finiszował na ulicach Katowic. Spowoduje to utrudnienia w poruszaniu się po mieście 3 sierpnia. Trasa wyścigu będzie wiodła: Aleją Korfantego - Aleją Roździeńskiego - Dudy-Gracza - Graniczną – Powstańców – Damrota - Francuską – Ceglaną - Wita Stwosza - Szeligiewicza – Poniatowskiego – Mikołowską - Sądową – Goeppert-Mayer – Grundmanna - Stęślickiego – Misjonarzy Oblatów – Sokolską.

Odcinek Al. Korfantego - Rondo - Pętla Słoneczna będzie zamknięty dla ruchu od godziny 8.00, pozostałe ulice oraz ich okolice będą zamknięte dla ruchu w godzinach 16.00 – 20.00 – informuje Biuro Prasowe katowickiego magistratu.

Utrudnień na innych odcinkach trasy można się spodziewać około 16 – 19. Przyjazd kolarzy na metę przewidziano na 18.45.

W zmieniony sposób będzie też tego dnia kursowała komunikacja miejska. Szczegóły na ten temat można znaleźć na  http://www.kzkgop.pl/informacje/p-1-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-w-zwiazku-z-tour-de-pologne.html

W mieście będą też ograniczone strefy parkowania. „Radzimy kierowcom, aby w tych dniach, a szczególnie 2 sierpnia br. - w miarę możliwości - omijali rejon śródmieścia. Na czas trwania imprezy, szczególnie w centrum miasta, na wyznaczonych odcinkach niektórych ulic obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się pojazdów z możliwością ich odholowania, o czym będą informowały dodatkowo ustawione znaki drogowe” – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

Wykaz miejsc objętych zakazem zatrzymywania:

 1. ul. Bytkowska – wyłączenie parkowania po stronie wschodniej pomiędzy ul. Józefowską a stacją paliw Lukoil;
 2. ul. Bytkowska – wyłączenie parkowania równoległego w okolicy posesji nr 61 do skrzyżowania z ul. Bytomską;
 3. Al. Korfantego – wyłączenie parkowania na odcinku pomiędzy Rondem im. Gen. J. Ziętka a Pętlą Słoneczną – zarówno po stronie wschodniej i zachodniej;
 4. ul. Dudy Gracza – wyłączenie parkowania w okolicy posesji nr 4 przed skrzyżowaniem z ul. Warszawską – strona zachodnia;
 5. ul. Warszawska – wyłączenie parkowania po stronie północnej na odcinku od ul. Druckiego – Lubeckiego do ul. Damrota;
 6. ul. Warszawska – wyłączenie parkowania na odcinku od ul. Szkolnej do Rynku strona północna;
 7. ul. Damrota – wyłączenie parkowania na całym odcinku tj. od ul. Warszawskiej do ul. Francuskiej po obydwu stronach;
 8. ul. Powstańców – wyłączenie parkowania na odcinku pomiędzy ul. Francuską a ul. Graniczną po obydwu stronach;
 9. ul. Francuska – wyłączenie parkowania na odcinku pomiędzy ul. Powstańców a ul. Warszawską – po stronie wschodniej i zachodniej;
 10. ul. Mickiewicza – wyłączenie parkingu pod sklepem Skarbek;
 11. ul. Mickiewicza – wyłączenie parkowania na odcinku od Rynku do ul. Sokolskiej – po stronie północnej i południowej;
 12. ul. Sokolska – likwidacja postoju TAXI na wysokości ING Banku Śląskiego po stronie wschodniej i zachodniej.

Mapę etapu można znaleźć na stronie 68. Tour de Pologne

Po dwóch etapach polskiego narodowego wyścigu liderem jest Niemiec Marcel Kittel z grupy Skil Shimano. Po fenomenalnym finiszu w Dąbrowie Górniczej umocnił on swoją pozycję na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej i utrzymał żółtą koszulkę lidera. Grupa Skil Shimano w ostatniej chwili dostała dziką kartę i została dopuszczona do udziału w wyścigu. Teraz kolarze Skil Shimano udowadniają, że warto było dać im szansę.

Dobra wiadomość dla Polaków jest taka, że liderowi ostro depcze po piętach Adrian Kurek. Dwudziestotrzylatek z polskiej reprezentacji na dwóch pierwszych etapach popisał się fantastyczną postawą. Uciekał przez wiele kilometrów i zbierał cenne punkty na premiach rozłożonych na trasie wyścigu. Jak dotąd jest zdecydowanie najaktywniejszym kolarzem na trasie. Na jak długo wystarczy mu zapału? Trudno powiedzieć. Póki co etapy są płaskie. Prawdziwe ściganie zacznie się w górach. Oby Kurek nie stracił energii na podjazdach wokół Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama