Tutaj rządzi Królowa Adriatyku. Aniołowie wiedzieli, co robią, przenosząc dom z Nazaretu do chorwackiej Rijeki

Choć jest Panią Morza, zamieszkała w mieście, które nazywa się Rzeka. Króluje na wzgórzu, gdzie aniołowie przenieśli dom z Nazaretu. Dziwię się, że jedynie na trzy lata, bo ja osiadłbym tu na stałe.

Zainspirowani wyprawami Piera Giorgia Frassatiego, który często modlił się w górach, dziennikarze „Gościa Niedzielnego” ruszyli do europejskich sanktuariów znajdujących się zdecydowanie… nad poziomem morza (czasami dosłownie –co widać w pierwszym artykule wakacyjnego cyklu). Do tętniących życiem i ważnych dla lokalnych katolickich wspólnot miejsc w górach, czasem na postrzępionych szczytach wysokich Alp i na zielonych wzgórzach, gdzie ludzie szukają wyciszenia i modlitwy. Komu w drogę…

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.