Nowy numer 14/2020 Archiwum

Jak głosowali posłowie?

Głosami m.in. Elżbiety Radziszewskiej, Tomasza Tomczykiewicza i Antoniego Mężydły z PO oraz Marka Sawickiego i Waldemara Pawlaka z PSL została odrzucona senacka poprawka, która miała zablokować możliwość prowadzenia rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych przez homoseksualistów.

Głosowanie nad poprawką odbyło się ponad tydzień temu, 9 czerwca. Poprawka została odrzucona, przede wszystkim głosami PO i SLD. Warto wiedzieć, jak głosowali poszczególni posłowie, przynajmniej ci bardziej znani.

Wśród posłów Platformy znalazło się kilkunastu odważnych, którzy wyłamali się z głównej linii. Dwóch polityków PO – można powiedzieć dwóch sprawiedliwych - tj. Marek Biernacki i Jerzy Budnik głosowało przeciw odrzuceniu poprawki. Dziewięciu wstrzymało się od głosu, wśród nich m.in. Jarosław Gowin i czarnoskóry poseł John Godson. Z kolei dwudziestu jeden parlamentarzystów PO nie głosowało wcale, m.in. Jacek Żalek, Ireneusz Raś, Konstanty Miodowicz, Roman Kosecki i Joanna Fabisiak.

SLD, co nie dziwi, w całości był za odrzuceniem poprawki, z kolei PiS, co również nie zaskakuje, głosowało za przyjęciem poprawki. Wśród ludowców, którzy chętnie odwołują się do wartości chrześcijańskich, aż 10 posłów głosowało za odrzuceniem poprawki, m.in. wymienieni wyżej premier Pawlak i minister Sawicki, a ponadto Eugeniusz Grzeszczak i Stanisław Żelichowski, by wymienić bardziej znane osoby. Przeciw odrzuceniu poprawki byli m.in. wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, Eugeniusz Kłopotek, Józef Zych i Janusz Piechociński.

PJN też nie zaskoczył. Za wyjątkiem Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Lucjana Karasiewicza, którzy nie głosowali oraz Adama Gawędy, który się wstrzymał, pozostali posłowie byli przeciw odrzuceniu poprawki.

Wśród 10 posłów niezależnych przeciw odrzuceniu poprawki byli m.in. Ludwik Dorn, Longin Komołowski, Jan Filip Libicki i jeszcze do niedawna poseł PO Robert Węgrzyn. Za odrzuceniem poprawki opowiedzieli się m.in. Kazimierz Kutz i Zbigniew Chlebowski.

Z sześciu polityków dwóch miniaturowych kół poselskich wszyscy głosowali za odrzuceniem poprawki, m.in.  Izabela Sierakowska, Marek Borowski, Marian Filar i Jan Widawki.

W obecnym stanie prawnym droga do tworzenia rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych przez homoseksualistów stoi otworem.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane