Jan Paweł II, Błonia, 10 czerwca 1979. Odnajdźmy się na zdjęciu!

Znajdź siebie lub kogoś bliskiego na zdjęciu opublikowanym na łamach „Gościa Niedzielnego” w czerwcu 1979 roku. Włącz się do naszej akcji i opowiedz swoją historię.

(…) zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością.

(Św. Jan Paweł II, 10 czerwca 1979, krakowskie Błonia)

Z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski pozostało wiele ważnych słów, mnóstwo wspomnień oraz pamiątkowych fotografii. Poniżej przypominamy zdjęcie, które znalazło się na łamach „Gościa Niedzielnego” zaraz po wizycie papieża w Krakowie. Warto zatrzymać się przy nim na nieco dłużej. Fotograf uchwycił jedną z ostatnich chwil dziewięciu czerwcowych dni 1979 roku.

Jan Paweł II, Błonia, 10 czerwca 1979. Odnajdźmy się na zdjęciu!   10 czerwca 1979, krakowskie Błonia. Odnajdźmy się na zdjęciu! Archiwum GN

Zapraszamy Cię do naszej akcji! 

1. Jeśli rozpoznajesz się na zdjęciu sprzed 45 lat, przejdź do punktu 4.
2. Jeśli rozpoznajesz kogoś z Twoich bliskich – np. rodzeństwo, a może rodziców czy dziadków, którzy już odeszli – przejdź do punktu 4.
3. Jeśli nie było Cię tego dnia na Błoniach w Krakowie lub wybrana fotografia nie objęła Twojej postaci, podaj wiadomość o naszej akcji dalej. Chcemy, by jak najwięcej osób miało szansę odnaleźć się na tym kadrze z pielgrzymki. Teraz przejdź do punktu 6.
4. Zaznacz na zdjęciu siebie lub bliską sobie osobę.
5. Następnie podziel się z innymi tym odkryciem. Koniecznie napisz na adres naszej redakcji: gosc@gosc.pl
Czekamy na wspomnienie tamtego dnia na Błoniach w formie listu do redakcji. Napisz też, jak potoczyła się Twoja historia lub bliskiej osoby ze zdjęcia po wizycie św. Jana Pawła II.
Autorów listów prosimy o dopisek: Wyrażam zgodę na publikację moich danych osobowych w serwisach internetowych „Gościa Niedzielnego”.
6. Zaglądaj regularnie na portal „Gościa”. Wkrótce wrócimy z tematem wspomnień z czerwca 1979 r. Mamy nadzieję – z jak największą liczbą relacji Czytelników z historycznej fotografii.

Jan Paweł II, Błonia, 10 czerwca 1979. Odnajdźmy się na zdjęciu!   Archiwalne wydanie „Gościa Niedzielnego” z 17 czerwca 1979 r. Henryk Przondziono / Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Redakcja