To musi być miłość

Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze (Jr 31, 31).

Jr 31, 31-34

Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze (Jr 31, 31).

Bóg zawarł przymierze z Abrahamem, ale jak pokazało życie, Izrael wielokrotnie łamał zasady umowy. Bóg nie zerwał przymierza, ale je ponawiał. Aż do czasu, gdy Jego Syn na znak „nowego sojuszu” Nieba z ziemią przelał własną krew. 

Przyzwyczajony do umów śmieciowych i niedotrzymywania kontraktów Jan Kowalski może być zdumiony tym, do czego zobowiązał się Najwyższy zawierając z nim przymierze. A ponieważ Bóg zawierając sojusz nieba z ziemią przysiągł na samego Siebie, nie może zerwać tego paktu! 

Dlaczego tak dążył do zawarcia ze swoim stworzeniem przymierza? Po co mu pakt z człowiekiem? Miał zbyt mało problemów z przedstawicielami fauny i flory? Stworzył kogoś, na swój obraz i podobieństwo, a człowiek, choć zachował te Boskie DNA, ze względu na grzech zapomniał o tych cechach. Odtąd nieustannie Bóg słyszał bunt, tupanie nogami szyderstwo, pretensje, a zamiast bezinteresownej modlitwy i pełnego zachwytu westchnienia: „Dziękuję”, „pobożną książkę skargi wniosków”. Na każdym kroku spotykał tych którzy chcieli z Nim ubijać interesy, prześladowali Jego proroków, a ostatecznie ukrzyżowali Jego Syna. A jednak nie zerwał przymierza. To musi być miłość. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.