Nowy numer 17/2024 Archiwum

Równość zjadła swój ogon

Czy można kogokolwiek dyskryminować ze względu na płeć? To temat który często pojawia się w dyskusjach o homoseksualnych małżeństwach. Albo o przyjmowaniu kobiet do służby w armii.

"Politycznie poprawna odpowiedź na pytanie z pierwszego zdania powinna brzmieć: NIE. Co bardziej liberalni zwolennicy fałszywie rozumianej równości idą jeszcze dalej. Płeć nie ma znaczenia, jest umowna. A pomysł na podział ludzi na mężczyzn i kobiety świadczy o zacofaniu. Stąd w wielu krajach na oficjalnych kwestionariuszach rezygnuje się z używania takich słów jak mama, tata, pan czy pani.

Ta polityczna równość - jak się okazuje - ma jednak swoje granice. A określa je… komfort homoseksualistów. W 2009 roku jeden z nocnych klubów dla gejów w Melbourne, w Australii zabronił wpuszczania kobiet. Homoseksualiści uznali, że obecność pań „kwestionuje ich homoseksualizm”. Trudno zrozumieć o co konkretnie chodzi. Zakaz wpuszczania pań raz uchylano, a raz przywracano. W końcu sprawa wylądowała w lokalnym sądzie. Jak podała „Rzeczpospolita”, sąd w Melbourne postanowił uczynić wyjątek i przyznać barowi dla gejów prawo niewpuszczania kobiet. Jakie było uzasadnienie? Sąd stwierdził, że „klienci baru Sircuit w Melbourne mają prawo do ochrony przed kobietami".

I tak tolerancja i równość… zjadła swój ogon. Straszne te kobiety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tomasz Rożek

Kierownik działu „Nauka”

Doktor fizyki, dziennikarz naukowy. Nad doktoratem pracował w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy w 2008 roku (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Autor naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura oraz jego prowadzący. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi, jak „Focus”, „Wiedza i Życie”, „National National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził telewizyjny program „Sonda 2”. Jest autorem książek popularno-naukowych: „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”, „Kosmos”, „Człowiek”. Prowadzi również popularno-naukowego vbloga „Nauka. To lubię”. Jego obszar specjalizacji to nauki ścisłe (szczególnie fizyka, w tym fizyka jądrowa), nowoczesne technologie, zmiany klimatyczne.

Kontakt:
tomasz.rozek@gosc.pl
Więcej artykułów Tomasza Rożka