Strącony 

…oskarżyciel braci naszych został strącony (Ap 12,10)

Ap 12,10-12a

…oskarżyciel braci naszych został strącony (Ap 12,10)

Gdy po udanej ewangelizacyjnej misji uczniowie cieszyli się: „Panie. ze względu na Twoje imię złe duchy nam się poddają!”, Jezus skierował ich entuzjazm w innym kierunku: „Panowie, nie cieszcie się, że poddają się wam demony, ale że wasze imiona są zapisane w niebie”. 

Nasze życie jest linią, która ma początek, ale nie ma końca. A „oskarżyciel braci naszych” oskarża nas „dniem i nocą świadom, że mało ma czasu”. Jego dni są policzone, a historia zmierza do wypełnienia proroctwa z zawierającego jedyny biblijny opis szatana 28 rozdziału księgi Ezechiela: „Przestałeś istnieć na zawsze”. 

Piekło jest rozbrojone. Kiedyś jadąc do pracy zauważyłem świetną naszywkę na plecaku chłopaka, który wszedł do tramwaju: „Następnym razem, gdy diabeł wspomni twoją przeszłość, przypomnij mu o jego przyszłości”.

Zło nie jest ostatnim słowem. Zwycięstwo należy do Parakleta. Jeśli zły duch nieustannie nas oskarża, Duch Święty nieustannie nas usprawiedliwia. Przypomina za jaką cenę zostaliśmy odkupieni.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.