Nowy numer 23/2021 Archiwum

ONZ: Spotkanie młodych dla życia

O wysiłkach podejmowanych przez Stolicę Apostolską na arenie międzynarodowej w obronie życia mówił w nowojorskiej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych abp Francis Chullikatt

Watykański przedstawiciel przy ONZ wystąpił 3 czerwca na spotkaniu z udziałem 0,5 tys. młodzieży. Zostało ono zorganizowane przez misję stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych wspólnie z międzynarodowym stowarzyszeniem Młodych Identes i powstałym z jego inspiracji Powszechnym Parlamentem Młodzieży.

Spotkanie wpisuje się w przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie i do oenzetowskiej konferencji o problematyce młodzieżowej, która ma się odbyć w ramach drugiego Międzynarodowego Roku Młodzieży, trwającego od 12 sierpnia 2010 do 11 sierpnia 2011 r. pod hasłem „Dialog i wzajemne zrozumienie”. Na spotkaniu w Nowym Jorku 500 młodych ludzi w wieku od 16 do 30 lat słowami specjalnej modlitwy zobowiązało się do konsekwentnej obrony prawdy i przeciwstawiania kulturze śmierci. Byli to uczniowie i studenci 13 szkół średnich i 20 wyższych, w tym nowojorskiego seminarium duchownego i kolegium medycznego Kaplana. Młodym laureatom wręczono nagrodę za eseje, piosenki i wideo poświęcone obronie życia zgodnie z nauczaniem encykliki Jana Pawła II Evangelium vitae oraz roli młodzieży na tym polu. Nagroda nosi imię Fernando Rielo, zmarłego przed siedmiu laty hiszpańskiego filozofa i mistyka, założyciela ruchu Identes, który obejmuje zgromadzenia zakonne misjonarzy i misjonarek. Laureatom zapewniono darmową podróż i pobyt w Madrycie na sierpniowe Dni Młodzieży.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama