Nowy numer 39/2023 Archiwum

Amerykanie najzabawniejsi

Niemcy są najmniej zabawną nacją na świecie, ich przeciwieństwem są Amerykanie, a najzabawniejszymi Europejczykami są Hiszpanie, wyprzedzający pod tym względem Włochów i Francuzów - wynika z globalnego sondażu.

Portal społecznościowy i randkowy Badoo.com zwrócił się do 30 tysięcy ludzi w 15 krajach z pytaniem, którą nację uważają za "najzabawniejszą bądź najlepszą w rozśmieszaniu ludzi", a którą za "najmniej zabawną".

W tym globalnym rankingu najzabawniejszych pierwsze miejsce zajęli Amerykanie, drugie - Hiszpanie, a trzecie - Włosi. Głosowanie na najmniej zabawną nację potwierdziło natomiast - jak pisze Reuters - opinię Marka Twaina, który powiedział kiedyś, że "niemiecki dowcip nie jest do śmiechu". Za Niemcami uplasowali się Rosjanie i Turcy.

Brytyjczycy, znani ze specyficznego poczucia humoru, w tym globalnym rankingu najzabawniejszych zajęli jednak dopiero siódme miejsce, a w kategorii najmniej zabawnych nacji - czwarte, zaraz za Turkami.

"Obawiam się, że niektórych rezultatów nie uznamy za zabawne" - powiedział dyrektor Badoo ds. marketingu, Brytyjczyk Lloyd Price.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast