GN 19/2022 Archiwum

Wakacje dla dzieci ze Wschodu

Ponad pięć tysięcy dzieci z Białorusi, Litwy, Ukrainy, Łotwy i Rumunii na zaproszenie Caritas diecezjalnych spędzi wakacje w Polsce - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Caritas Olga Kołtuniak.

Dodała, że już w pierwszy dzień wakacji przybędzie do naszego kraju 2,5 tys. dzieci i młodzieży polonijnej z Białorusi i Ukrainy, które po raz szósty organizuje Caritas Polska wspólnie z Biurem Polonijnym Senatu. Zaznaczyła, że wypoczynek dla 2,5 tysiąca dzieci polonijnych z Białorusi i Ukrainy jest dofinansowany ze środków Biura Polonijnego Senatu RP.

Jak poinformowała Kołtuniak, uczestnikami wakacji z Caritas w Polsce są dzieci i młodzież z rodzin polonijnych w wieku od 7 do 17 lat, których sytuacja materialna jest często bardzo trudna. "Dzięki tej inicjatywie dzieci mogą spędzić ze swymi rówieśnikami z Polski niezapomniane wakacje oraz skorzystać z atrakcyjnego, bezpłatnego i bezpiecznego wypoczynku, jak również udoskonalić język polski" - dodała.

Wakacje z Caritas w Polsce - jak podkreśliła Kołtuniak - to również okazja do nawiązania nowych przyjaźni oraz rozwijania zainteresowań polską kulturą.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz powiedział, że dzieci będą wypoczywać w górach, nad morzem i w innych atrakcyjnych regionach, w ośrodkach w całym kraju, pod opieką profesjonalnych wychowawców. Nauka tańca, wycieczki, zajęcia sportowe będą prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

"Podczas kolonii dzieci mają również szansę rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, np. dowiadują się, jak radzić sobie z codziennymi problemami oraz uczestniczą w zajęciach grupowych" - powiedział ks. Subocz.

Osoby chcące wesprzeć finansowo letni wypoczynek dzieci polonijnych mogą wysłać sms o treści "Pomagam" pod numer 72052 - koszt 2,46 zł z VAT. Wpływy z tych sms-ów, wysłanych w terminie do 11 czerwca zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dzieci polonijnych. Można też dokonać wpłat na konto Caritas Polska: ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526; Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem: Wschód.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze