Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Włochy. Policjanci zanoszą jaja wielkanocne do szpitali

Akcja rzymskich policjantów zachwyca pacjentów - dzieci i dorosłych, a także lekarzy, którzy spędzają Święta Wielkanocne w pracy na szpitalnych oddziałach.

Czekoladowe, wielkie jaja wielkanocne, bez których nie ma świąt w żadnym włoskim domu, podarowała jedna ze znanych firm, a policjanci zanieśli je do niektórych szpitali w Wiecznym Mieście, od polikliniki Umberto I poczynając, na Szpitalu Świętego Ducha kończąc.

Najpierw udali się na oddział neuropsychiatrii dziecięcej polikliniki Umberto I. Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji w Rzymie oraz Policji Pocztowej przynieśli dzieciom i młodzieży słodkie niespodzianki. „Dzieci zadawały policjantom wiele pytań i prosiły, czy mogą się z nimi jeszcze spotkać, aby zadać ich jeszcze więcej i wymienić się opiniami na różne tematy” – relacjonuje portal Roma Today. Następnie funkcjonariusze obdarowali czekoladowymi jajami także lekarzy z pogotowia ratunkowego.

W następnych dniach policjanci złożyli wizytę małym pacjentom szpitala San Gallicano i polikliniki Tor Vergata, gdzie zachwyceni niespodzianką lekarze i pielęgniarki włączyli się w rozdawanie jaj. W ostatnim etapie – w Wielki Piątek 29 marca – mundurowi trafili z darami na oddział chirurgii Szpitala Świętego Ducha, a towarzyszył im szef rzymskiej komisji zdrowia Giuseppe Quintavalle.

„Każdego dnia funkcjonariuszki i funkcjonariusze policji państwowej są blisko tych, którzy mają mniej szczęścia, i wspierają tych, którzy aktywnie działają na rzecz społeczności. Dostarczenie jaj wielkanocnych jest wyrazem bliskości z pacjentami, małymi i dużymi, ale jednocześnie wdzięczności wobec tych, którzy niestrudzenie pracują, by zapewnić nam wszystkim zdrowie” – napisali policjanci w specjalnej notatce.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy