Nowy numer 28/2018 Archiwum

NATO do końca września w Libii

NATO postanowiło w środę przedłużyć do końca września misję sojuszu w Libii, która miała formalnie zakończyć się 27 czerwca - poinformowano w komunikacie sekretarza generalnego NATO.

Decyzja o przedłużeniu misji "o kolejne 90 dni" wysyła jasny przekaz reżimowi Muammara Kadafiego: "jesteśmy zdecydowani kontynuować operację dla ochrony ludności Libii" - ogłosił Anders Fogh Rasmussen.

Dodał, że NATO będzie "kontynuować wysiłki na rzecz wypełnienia mandatu Organizacji Narodów Zjednoczonych".

"Nasza decyzja stanowi jasny przekaz także dla Libijczyków: NATO, nasi partnerzy, wspólnota międzynarodowa stoją po waszej stronie" - podkreślił sekretarz generalny. Zaznaczył, że koalicja "jest zjednoczona, abyście (Libijczycy) mogli budować waszą przyszłość".

NATO 31 marca przejęło dowództwo nad operacją militarną przeciwko siłom Kadafiego w Libii.

Decyzję o przedłużeniu misji podjęła Rada Północnoatlantycka, która zebrała się w środę w Brukseli na szczeblu ambasadorów państw członkowskich. Rada jest najważniejszym organem decyzyjnym NATO.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama