Nowy numer 25/2018 Archiwum

Od kiedy euro w Polsce?

Ministerstwo Finansów powinno przygotować Narodowy Plan Wprowadzenia Euro w Polsce w trzecim kwartale 2011 r. - wynika z projektu programu pracy rządu na 2011 rok, przygotowanego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przygotowanie Narodowego Planu Wprowadzenia Euro zostało przewidziane w dokumencie "Ramy Strategiczne Narodowego Planu Wprowadzenia Euro", przyjętym przez rząd w październiku 2010 roku.

"Planowana integracja Polski ze strefą euro wymaga opracowania szczegółowego planu przygotowań do przyjęcia wspólnej waluty, sporządzenia harmonogramu oraz wskazania instytucji i osób odpowiedzialnych za realizację odpowiednich działań przygotowawczych. Plany tego typu opracowują wszystkie kraje zamierzające przyjąć euro" - napisano w programie prac rządu.

"Narodowy Plan Wprowadzenia Euro jest niezbędnym elementem przygotowań do wprowadzenia Euro w Polsce. Dokument ten określi zakres przygotowań niezbędnych do jak najefektywniejszego wprowadzenia euro w Polsce, w szczególności szczegółowo definiując konieczne działania, harmonogram ich realizacji oraz wskazując podmioty odpowiedzialne za ich wykonanie" - dodano.

Jednocześnie odpowiedzialne za dokument Ministerstwo Finansów wskazuje na możliwość opóźnień w przedłożeniu dokumentu rządowi, ze względu na potrzebę skoordynowania prac wielu zespołów opracowujących wkłady do planu.

"Z uwagi na konieczność skoordynowania prac ponad 30 instytucji wchodzących w skład Zespołów Roboczych ds. Przygotowań do Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską, które opracowują wkłady do dokumentu, możliwe są opóźnienia w jego przedłożeniu" - napisano.

W marcu br. Marek Rozkrut, dyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w Ministerstwie Finansów, zapewniał w rozmowie z PAP, że Narodowy Plan Wprowadzenia Euro w Polsce będzie gotowy i przyjęty przez rząd w III lub IV kwartale tego roku, jednak nie będzie w nim daty wejścia do strefy euro.(PAP)

 

« 1 »

Zobacz także

  • Stanisław Miłosz
    01.06.2011 13:03

    Polsce Potrzebny jest Narodowy Plan Resuscytacji, a nie Narodowy Plan Powolnej Eutanazji.

     

    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama