Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Czy Kamiński i Wąsik wejdą do Sejmu?

Jeśli marszałek Sejmu Szymon Hołownia będzie gotowy do rozmów o Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku, to będziemy rozmawiać - powiedział w środę w rozmowie z dziennikarzami prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński w środę w Sejmie pytany był m.in. o to, czy planuje podjąć próby rozmów z marszałkiem Sejmu i dogadania się tak, by politycy PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mogli wejść nie tylko na galerię, ale także salę plenarną.

"Nie wiem, czy panów interesuje wejście na galerię, natomiast - jeżeli marszałek będzie gotów rozmawiać - to będziemy rozmawiać" - powiedział szef PiS.

Wcześniej Kamiński i Wąsik próbowali wejść w grupie z posłami PiS do Sejmu. Straż Marszałkowska zamknęła przed nimi drzwi.

Marszałek Sejmu w rozmowie z dziennikarzami został zapytany, czy każda próba wejścia do Sejmu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika będzie kończyła się blokadą. "Każda próba wejścia osób nieuprawnionych na teren Kancelarii Sejmu będzie toczyła się tak samo" - odpowiedział. "Panowie, jeżeli chcą być tutaj, w Sejmie, mogą zgłosić się po przepustki do biura przepustek jako byli posłowie lub osoby odwiedzające Sejm i te przepustki otrzymają" - mówił Hołownia. "Nie ma tu żadnej blokady i żadnych wątpliwości w tej sprawie" - oświadczył.

 

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama