Nowy numer 42/2019 Archiwum

Medycy na Jasnej Górze

Lekarze, pielęgniarki, a także dyrektorzy szpitali i innych placówek medycznych przybyli w niedzielę na Jasną Górę w dorocznej pielgrzymce służby zdrowia. W homilii bp Ignacy Dec apelował, by ich praca zawsze służyła ochronie życia.

"Tak jak toczy się dzisiaj bitwa o prawdę, tak toczy się dzisiaj walka o życie człowieka. Najczęściej bywa tak, że ci, którzy zabijają prawdę, niszczą także życie człowieka" - wskazał biskup świdnicki, przypominając, że działanie na rzecz życia to najważniejsza część misji pracowników ochrony zdrowia.

Biskup nawiązał do nauczania Jana Pawła II, który podkreślał, że Kościół jest powołany do dawania świadectwa w społeczeństwie, broniąc życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

"Musimy stanowczo głosić, że życie to dar Boży, którego ochrona jest zadaniem nas wszystkich. Ten obowiązek spoczywa nade wszystko na pracownikach służby zdrowia, jako że ich szczególną misją jest służba życiu we wszystkich jego fazach, zwłaszcza w momentach słabości i choroby" - mówił za papieżem bp Dec.

Apelował, by "świat lekarski pełnił swoją samarytańską posługę w duchu Ewangelii, w duchu bożego prawa zawartego w dekalogu i zapisanego także w naszym ludzkim sumieniu".

"Módlmy się też o to, by ci, którzy są odpowiedzialni za organizację służby zdrowia w naszym kraju, liczyli się z godnością ludzi chorych, ale także by ułatwiali posługę medyczną lekarzom i pielęgniarkom, by ci posługujący też cieszyli się stosowną, zasłużoną zapłatą" - podkreślił biskup.

Podczas pielgrzymki jej uczestnicy zawierzyli swoje środowisko opiece Matki Bożej.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL