Nowy numer 38/2021 Archiwum

Modlitwa wiernych

Wyznając wraz z całym Kościołem prawdę, że "Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem człowieka, wczoraj, dziś i na wieki", módlmy się do Boga, Ojca wszystkich ludów i narodów.

1. Módlmy się za wszystkie narody ziemi, aby sprawujący w nich władzę szczerze dążyli do wzrostu sprawiedliwości i utrwalania pokoju.

2. Módlmy się za Ojca Świętego, naszego Biskupa N... i wszystkich pasterzy Kościoła, aby zwiastując Ewangelię nadziei mogli się cieszyć wzrostem wiary i miłości we wspólnocie Ludu Bożego.

3. Módlmy się za misjonarzy, aby Bóg umacniał ich w służbie Ewangelii i wzbudził w wielu sercach pragnienie udziału w dziele misyjnym Kościoła.

4. Módlmy się za wszystkich doświadczanych cierpieniem i biedą, aby orędzie Ewangelii było dla nich światłem ku przyszłości i chroniło od zwątpienia.

5. Módlmy się w intencji rodziców i katechetów, aby pomagali dzieciom i młodzieży poznawać Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.

6. Módlmy się za nas, zgromadzonych na Eucharystii, abyśmy przyjmując Słowo Dobrej Nowiny o Chrystusie, objawiali naszym życiem miłość Boga względem człowieka.

Boże, nasz Ojcze, uwielbiamy Cię za tajemnicę Objawienia Twojego Syna i wysławiamy Twoją Miłość względem każdego człowieka. + Wysłuchaj nasze pokorne modlitwy i umacniaj naszą nadzieję. Przez Chrystusa Pana naszego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama