Nowy numer 09/2024 Archiwum

Quiz z Janem Pawłem II - odpowiedzi

Poznaj prawidłowe odpowiedzi w naszym quizie!

„Kiedy patrzę na ten rynek, to prawie każdy szczegół łączy się tu dla mnie ze wspomnieniem najwcześniejszego okresu życia”. O którym mieście mówił w tych słowach Jan Paweł II?
Wadowice

„Matkę straciłem jeszcze przed pierwszą Komunią św.” – wspominał w książce „Dar i Tajemnica”. Ile lat miał Lolek, gdy zmarła jego matka Emilia?
9

„Nie jesteś dobrym ministrantem! Nie modlisz się wystarczająco do Ducha Świętego. Musisz się do Niego modlić”. Te słowa 12-letni Karol usłyszał od:
ojca

„Był on z zawodu urzędnikiem, chociaż wybrał pracę w zakładzie krawieckim swojego ojca. Twierdził, że bardziej mu to ułatwia życie wewnętrzne. Był człowiekiem niezwykle głębokiej duchowości”. O której bliskiej osobie z młodych lat pisze Jan Paweł II?
Janie Tyranowskim

„Papież przekonał się na własnej skórze, czym jest ciężka praca. Dlatego zawsze brał sobie do serca problemy pracowników i postrzegał pracę jako środek prowadzący do uświęcenia, humanizacji społeczeństwa oraz historii” – mówił o Janie Pawle II papież Franciszek. Jak nazywała się fabryka, w której w czasie wojny pracował Karol Wojtyła?
Zakłady chemiczne „Solvay”

„Przyjmowałem święcenia sam, w prywatnej kaplicy Biskupów Krakowskich. Moi koledzy mieli otrzymać święcenia dopiero następnego roku w Niedzielę Palmową”. Karol Wojtyła przyjął święcenia w nietypowym dniu. Jaka uroczystość była wtedy obchodzona?
Wszystkich Świętych

„Również i ja, jako młody kapłan, w okresie wikariatu u św. Floriana w Krakowie, poświęciłem mu utwór dramatyczny zatytułowany »Brat naszego Boga«, spłacając w ten sposób szczególny dług wdzięczności, jaki wobec niego zaciągnąłem”. Kto jest bohaterem dramatu Karola Wojtyły?
św. brat Albert Chmielowski

„Będąc ojcem wielu, wielu ludzi, muszę być dzieckiem: im bardziej ojcem, tym bardziej dzieckiem” – tak napisał w roku, gdy został
metropolitą krakowskim

„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Abp Wojtyła znalazł się wśród autorów listu, w którym padają te słowa. Jaki to list?
Biskupów polskich do biskupów niemieckich

„I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój!”. Gdzie w 1979 roku padły te słynne słowa?
na placu Zwycięstwa w Warszawie

„Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 r., kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność”. W którym sanktuarium papież wypowiedział to zdanie?
w Fatimie

„Papież nie może pozostać więźniem Watykanu. Chcę pójść do każdego ...od koczownika na stepie do zakonników i zakonnic w ich konwentach... Pragnę przekroczyć próg każdego domu” – mówił na początku pontyfikatu. Ile zagranicznych pielgrzymek odbył Jan Paweł II?
104

„«Jam jest zmartwychwstanie i życie», to znaczy pomimo starości, pomimo śmierci: młodość w Bogu - i tego wam wszystkim życzę” – mówił do Polaków w 2002 r. Którego dnia Jan Paweł II odszedł do domu Ojca?
2 kwietnia 2005

„Jan Paweł II nie powiedział jeszcze ostatniego słowa” – stwierdziła siostra przełożona. A potem podała chorej zakonnicy długopis i poprosiła o napisanie słów: „Jan Paweł II”. Z jakiego kraju pochodzi siostra zakonna uzdrowiona za przyczyną Jana Pawła II?
z Francji

„W tej posłudze Ludowi Bożemu Jan Paweł II był »papieżem rodziny«” – powiedział Franciszek w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Jaki tytuł nosi papieska adhortacja o zadaniach rodziny chrześcijańskiej z 1981 r.?
Familiaris consortio

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy