Nowy numer 33/2018 Archiwum

Święty "za kilka lat"?

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone powiedział w niedzielę, że błogosławiony Jan Paweł II może zostać świętym "za kilka lat".

W wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI watykański hierarcha przypomniał, że do kanonizacji wystarczy cud, uznany za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia przez komisję medyczną, teologiczną i przez kardynałów oraz biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

"A zatem powiedziałbym, że na pewno za kilka lat" - dodał kardynał Bertone.

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato kilkakrotnie w ostatnim czasie dawał do zrozumienia, że na kanonizację trzeba będzie poczekać parę lat i zastrzegał zarazem, że nie można przewidzieć jej daty. Ponadto kardynał Amato informował, że już napływają z całego świata do Watykanu sygnały o doznanych łaskach. Będzie je sprawdzał postulator ksiądz Sławomir Oder.

O tym, że kilka lat to realny czas oczekiwania na kanonizację świadczy przypadek świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Został on ogłoszony błogosławionym 2 maja 1999 roku, a kanonizowany już po trzech latach, 16 czerwca 2002 roku.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama