Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wiosenna ofensywa talibów

Mimo zaostrzenia środków bezpieczeństwa co najmniej 11 osób zginęło w Afganistanie w niedzielę po ogłoszeniu przez talibów rozpoczęcia wiosennej ofensywy.

Rano terroryści wykorzystali do przeprowadzenia samobójczego zamachu bombowego dziecko, które opasane materiałami wybuchowymi zabiło w południowo-wschodniej prowincji Paktika czterech cywilów, a 12 raniło. Według władz lokalnych zamachowiec miał 12 lat.

W sąsiedniej prowincji Ghazni śmierć poniosło dwóch policjantów i dwóch cywilów, gdy rebelianci otworzyli ogień do przejeżdżającego samochodu policyjnego. 13 osób odniosło ponadto obrażenia, gdy eksplodowała bomba przymocowana do roweru w tej samej prowincji.

W będącej bastionem talibów prowincji Kandahar władze postawiły w stan pogotowia tysiące funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. W prowincji tej rebelianci poruszający się na motocyklu zabili w niedzielę żołnierza.

Z kolei w prowincji Logar, na południe od Kabulu, umieszczony przy drodze ładunek wybuchowy zabił dwóch policjantów.

W 2010 roku w Afganistanie liczba cywilów zabitych w Afganistanie sięgnęła prawie 2800, co oznacza wzrost o 15 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. (PAP)

ksaj/ ap/

8893034

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama