Nowy numer 08/2024 Archiwum

Pytanie nie upokarza

Nauczycielu, które przykazanie…? Mt 22,36

Mt 22, 34-40

Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»

On mu odpowiedział: «„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy».

 

Ewangelia wg św. Mateusza w serwisie biblia.gosc.pl

Nauczycielu, które przykazanie…?        
Mt 22,36

Ewangelia z komentarzem.Pytanie nie upokarza
Gość Niedzielny

Zapytaj, to się dowiesz. Kto pyta, nie błądzi. Pozwolenie Bogu, by był głównym interlokutorem w życiu, zmienia ogląd świata. Pytanie nie upokarza – jest znakiem rozwoju i efektem zaufania, symptomem, że chcesz zainwestować w tę relację. Wpuść Boga w wątpliwości i nieumiejętność zrozumienia, brak wiedzy, konglomerat emocji – by zaradził, wyprowadził, rozjaśnił. Pozwól, by wskazał Ci, jak On myśli, jakie ma zdanie/ogląd danej sytuacji. Przykazanie dotyczące Boga i drugie – odnoszące się do człowieka u Jezusa są zawsze razem. Na nich wszystko „wisi” (Mt 22,40). Nigdy więc z Nim nie stracisz człowieczeństwa, a wręcz przeciwnie: rozwiniesz je przez Miłość, przyjmując ją najpierw od Tego, który cię najbardziej na świecie kocha.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy