Nowy numer 13/2020 Archiwum

Chrzty dorosłych

Francja. Podczas Wielkanocy we Francji prawie 3 tys. dorosłych przyjmie chrzest.

Większość tegorocznych katechumenów stanowią osoby w wieku 25–29 lat. 56 proc. to osoby pochodzące z rodzin chrześcijańskich. Oznacza to, że aż 44 proc. pozostałych kandydatów nie miało dotąd z chrześcijaństwem nic wspólnego.

Chrzest przyjmą także osoby pochodzące ze środowisk muzułmańskich (4 proc.). Arcybiskup Jean-Claude Boulanger z diecezji Bayeux-Lisieux, odpowiedzialny w episkopacie za katechumenat, czyli przygotowanie do chrztu, powiedział, że wielu katechumenów przyjmuje chrzest niemal w tajemnicy; są wśród nich również osoby publiczne.

Przyznają, że nie jest łatwo być katolikiem w społeczeństwie. W wielu diecezjach francuskich działają zespoły, które mają pomagać nowo ochrzczonym wchodzić w życie Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama