Nowy numer 49/2020 Archiwum

Biskupi o polskiej prezydencji w UE

Zebranie KEP. O szerzenie idei solidarności w Unii Europejskiej zaapelowali polscy biskupi w komunikacie na zakończenie 354. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 15 i 16 marca w Zakopanem.

Apel naszego episkopatu jest związany z polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 lipca. Biskupi zwracają uwagę, że wśród celów prezydencji powinno być szerzenie idei solidarności, a nawet nadanie jej instytucjonalnych rozwiązań. „Polska jako kolebka ruchu społecznego, który zapoczątkował zmiany w Europie i świecie, ma szczególną misję szerzenia idei solidarności oraz nadawania jej instytucjonalnych rozwiązań.

Dla Unii Europejskiej jest to wciąż wielkie wyzwanie” – podkreślają. Wśród innych problemów, którymi powinna zająć się Polska w czasie przewodniczenia Unii, biskupi wy-mieniają m.in. obronę i promocję prawa do wolności religijnej w krajach UE i poza jej granicami; podjęcie działań na rzecz prawa do życia wszystkich poczętych dzieci, a także skutecznej polityki na rzecz rodziny, szczególnie wobec grożącego nam kryzysu demograficznego. Przypominają, że w imię prawdy historycznej powinniśmy ukazywać wkład chrześcijaństwa w budowanie cywilizacji i kultury Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama