Nowy numer 21/2023 Archiwum

Sejm uczcił minutą ciszy pamięć Riada Haidara

Sejm uczcił w piątek rano minutą ciszy pamięć zmarłego w czwartek posła KO Riada Haidara. Był nie tylko politykiem, ale także lekarzem pediatrą i neonatologiem, a także samorządowcem i działaczem społecznym - podkreśliła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Na początku piątkowych obrad Sejmu, marszałek Witek powiedziała, że zmarły w czwartek Riad Haidar, "był nie tylko politykiem, był także lekarzem, samorządowcem i działaczem społecznym".

Podkreśliła, że Haidar jako lekarz wybrał wyjątkową specjalizację, był lekarzem pediatrą i neonatologiem. "I w tym zakresie miał bardzo wiele osiągnięć, dzięki niemu 30 tys. dzieci przyszło na świat, dzieci których urodzenie było zagrożone" - powiedziała Witek.

Dodała, że Haidar był ojcem trzech dorosłych już synów i dumnym dziadkiem.

Riad Haidar urodził się 1 sierpnia 1951 r. w Syrii. W 1981 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Był wieloletnim ordynatorem Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Angażował się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W październiku 2019 r. został wybrany na posła z list KO w okręgu chełmskim.

Marszałek Sejmu powiedziała też, że 21 maja br. zmarł Ireneusz Pięta - polityk, poseł X kadencji. Jego pamięć posłowie również uczcili minutą ciszy.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast