GN 28/2018 Archiwum

Wierni przy grobie Jana Pawła Wielkiego

Od rana w sobotę, gdy przypada 6. rocznica śmierci Jana Pawła II, hołd oddają mu przy jego grobie w Grotach Watykańskich tłumy pielgrzymów z całego świata. Wśród nich jest wielu Polaków.

Wokół płyty nagrobnej ustawiono wiązanki kwiatów.

Wielojęzyczny tłum powoli przechodzi koło grobu polskiego papieża. Niektórzy ludzie zatrzymują się na chwilę modlitwy.

Grób Jana Pawła II w Grotach Watykańskich będzie można oglądać tylko do około 20 kwietnia. Wtedy rozpoczną się przygotowania do przeniesienia szczątków papieża do bazyliki świętego Piotra.

Najpierw, 1 maja, zaraz po beatyfikacji, trumna zostanie wystawiona w Ołtarzu Konfesji bazyliki. Następnie 5 maja podczas prywatnej ceremonii papież zostanie pochowany w Kaplicy Świętego Sebastiana, tuż za Pietą Michała Anioła.

Każdy internauta może zobaczyć grób papieża Polaka w Grotach Watykańskich. Na stronie www.vatican.va należy kliknąć "ikonkę" SCV (Stato della Citta del Vaticano), a potem - Webcam.

Kamera zainstalowana naprzeciwko grobu Jana Pawła II pokazuje obraz przez całą dobę.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama