Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Dziękowali za Jana Pawła II

W 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II, w podziękowaniu za wielki pontyfikat papieża Polaka, 2 kwietnia w Watykanie modlili się jego rodacy. Mszy św. sprawowanej w polskiej kaplicy w Grotach Watykańskich przewodniczył o. Stanisław Tasiemski, wiceprezes KAI. W koncelebrze było 20 księży z Polski.

„Dziękujemy za życie Wielkiego Papieża, wkrótce błogosławionego, który do końca upodobnił się do Chrystusa” – powiedział na początku Mszy św. o. Tasiemski, dominikanin.

Zamiast homilii ks. prałat Konrad Krajewski, wieloletni ceremoniarz papieski Jana Pawła II odczytał fragmenty testamentu papieża Polaka mówiące o oczekiwaniu na śmierć i spełnieniu się woli Boga. Uczestników Eucharystii wzruszyły słowa, w których Jan Paweł II prosi o Msze św. i modlitwy po jego śmierci.

W modlitwie wiernych proszono m.in., aby uroczystości beatyfikacyjne 1 maja przyczyniły się do ożywienia wiary ludzi na całym świecie, zwłaszcza w naszej Ojczyźnie.

Na zakończenie Mszy św. pielgrzymi odśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II. Następnie kapłani i wierni w procesji podeszli pod grób papieża Polaka. Tam odśpiewali Apel Jasnogórski i modlili się.

Wśród pielgrzymów była grupa dziennikarzy z czołowych polskich mediów katolickich i świeckich: PAP, Polskiego Radia, Rzeczpospolitej, TVN, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Radia Plus i KAI. Uczestniczą oni w zorganizowanym przez KAI studyjnym objeździe przed beatyfikacją Jana Pawła II.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama