GN 28/2018 Archiwum

Wpłynął na nasze życie

82 proc. Polaków przyznaje, że nauki i osoba papieża Jana Pawła II wpłynęły na ich życie - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia. Ponad połowa respondentów uważa, że w rocznicę śmierci Karola Wojtyły powinny się odbyć tylko uroczystości kościelne.

Według opublikowanego w sobotę badania, papież nie wpłynął na życie 16 proc. ankietowanych, a co pięćdziesiąty (2 proc.) nie ma zdania w tej sprawie.

Respondenci byli także pytani jak powinna być obchodzona rocznica śmierci Jana Pawła II, która przypada 2 kwietnia. Ponad połowa (53 proc.) Polaków jest zdania, że powinny być to tylko uroczystości kościelne, bo jest to wydarzenie kościelne. Co piąty (20 proc.) chce, by były to obchody o randze państwowej; prawie tyle samo Polaków (18 proc.) uważa, że każdy powinien obchodzić rocznicę indywidualnie, we własnym sumieniu.

Z kolei 3 proc. respondentów chciałoby połączenia rocznicy z uczczeniem ofiar katastrofy smoleńskiej, a 0,4 proc. twierdzi, że rocznica nie powinna być obchodzona.

Instytutu Badania Opinii Homo Homini przeprowadził sondaż telefoniczny w piątek, 1 kwietnia na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a poziom ufności 0,95.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama