Nowy numer 46/2018 Archiwum

Libia: Koalicja atakuje

Siły zachodniej koalicji ostrzelały w piątek cele cywilne i wojskowe w miastach Choms i Arrubdżan - podała libijska telewizja, powołując się na źródła wojskowe.

"Cywilne i wojskowe cele w miastach Choms i Arrubdżan zostały ostrzelane dziś wieczorem przez kolonialnych agresorów-krzyżowców" - pojawiło się na pasku informacji.

Choms jest położone ok. 100 km na wschód, a Arrubdżan ok. 190 na południowy zachód od libijskiej stolicy Trypolisu. W Choms znajduje się port towarowy.

Wcześniej w piątek rząd Libii odrzucił warunki zawieszenia broni zaproponowane przez powstańców. Domagali się oni m.in. wycofania wojsk reżimu z miast oraz wolności słowa.

Również w piątek siły libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego prowadziły ostrzał Misraty, miasta ok. 210 km na wschód od Trypolisu, które było jedynym bastionem powstańców w zachodniej Libii. W centrum miasta żołnierze wojsk reżimowych plądrowali sklepy i domy. W poniedziałek powstańcy relacjonowali, że siły Kadafiego przejęły kontrolę nad częścią Misraty.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy