GN 28/2018 Archiwum

Włoski episkopat apeluje o dialog

Rada stała episkopatu Włoch przyłączyła się do apelu swego przewodniczącego o zaprzestanie zbrojnej konfrontacji w Libii i otwarcie drogi działaniom dyplomatycznym. Na zakończenie obrad włoscy biskupi odnieśli się też do kryzysu związanego z napływem imigrantów z północnej Afryki. Zapewnili, że Kościół nadal będzie włączał się w opiekę nad przybyszami, i zaapelowali o ducha gościnności we Włoszech i w Europie.

Innym z tematów posiedzenia rady stałej episkopatu była sytuacja kościelna i społeczna w Italii. Zwrócono uwagę na postępujący rozkład więzi społecznych wywołany przez indywidualizm i upadek wartości wyższych. Skutkuje to m.in. akceptacją aborcji i eutanazji czy tworzeniem sobie własnej hierarchii wartości, także w odniesieniu do wiary religijnej. Odpowiedzią na tę sytuację powinno być zaangażowanie Kościoła na rzecz ewangelizacji i tworzenia „kultury życia”. Ośrodkami tej działalności mają być parafie jako „siłownie Ducha”, gdzie „dokonują się cuda, bo tam szuka się i znajduje Boga”. To zadanie wpisuje się w priorytet edukacji, jaki postawił sobie włoski Kościół w obecnym dziesięcioleciu.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama