Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wybrzeże Kości Słoniowej wrze

Zaostrza się sytuacja w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie siły popartego przez społeczność międzynarodową prezydenta Alassane’a Ouattary szturmują Abidżan. Wcześniej zdobyły stolicę polityczną Jamusukro i strategiczny port San Pedro.

W walkach zginęło już ok. 500 osób, w tym Szwedka, pracownica ONZ. Agencje informują też o porwaniu, a następnie zwolnieniu przez zbrojną grupę kierownika diecezjalnej Caritas w Abidżanie, ks. Richarda Kissiego. Walki toczą się też wokół miasta Douékoué, gdzie tysiące uchodźców zgromadziło się w misji katolickiej prowadzonej przez salezjanów. Część miasta została kompletnie splądrowana. Misjonarze alarmują w sprawie dramatycznej sytuacji humanitarnej.
 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy