Nowy numer 46/2018 Archiwum

Rachunek sumienia przed beatyfikacją

Beatyfikacja papieża powinna stanowić dla Polaków bardzo mocny impuls do rachunku sumienia - powiedział w Rzymie kard. Zenon Grocholewski

Przewodniczący Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego ocenił w rozmowie z KAI, że Polakom brakuje np. chęci do wzajemnego dialogu.Kard. Grocholewski wyraził nadzieję, że wbrew spekulacjom mediów, rodacy Jana Pawła II tłumnie przybędą na jego beatyfikację.Zdaniem Prefekta Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego nie tylko Polacy wystraszyli się doniesień mediów o 2 mln spodziewanych pielgrzymów, w związku z czym zaczęli się obawiać, że nawet nie wjadą do Rzymu.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy