Nowy numer 42/2018 Archiwum

Szukają ofiar katastrofy

18 tys. japońskich i 7 tys. amerykańskich żołnierzy rozpoczęło w piątek trzydniowe intensywne poszukiwania ofiar trzęsienia ziemi i tsunami - poinformowało japońskie ministerstwo obrony.

Policja, straż przybrzeżna i strażacy, przy wsparciu kilkudziesięciu śmigłowców i okrętów, wezmą udział w udział w operacji - podaje agencja Kyodo.

Poszukiwania obejmą również te fragmenty wybrzeża, które wciąż pozostają pod wodą, głównie w prefekturach Iwate, Miyagi i Fukushima.

Rozpoczęcie operacji zostało zsynchronizowane z wiosenną fazą przypływów, która rozpoczęła się w piątek. Odpływ po wysokim przypływie ułatwi poszukiwania.

Ze względu na skażenie radioaktywne poszukiwania ominą jednak teren wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I w promieniu 30 km.

Według oficjalnych szacunków w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami zginęło ok. 19 tys. osób, jednak dotychczas odnaleziono tylko 11 tys. ciał.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy