Nowy numer 43/2020 Archiwum

Poznań za pół ceny?

W pierwszy weekend czerwca turyści w Poznaniu będą mogli taniej wynająć hotel, zapłacić pół ceny za dania w restauracjach oraz za bilety do galerii i muzeów w Poznaniu. Po raz czwarty zorganizowana zostanie wtedy akcja "Poznań za pół ceny".

Na turystów będą czekały m.in. hotele, hostele, restauracje, muzea i spa. W efekcie w hostelach przy Starym Rynku będzie można zanocować już za 25 zł. Oprócz niskich cen usług hotelarsko-gastronomicznych, na weekend 5-6 czerwca przygotowywane są dodatkowe atrakcje turystyczne.

Przewodnicy miejscy będą oprowadzać po Ostrowie Tumskim, pokażą podziemia pierwszej polskiej katedry - miejsce pochówku pierwszych polskich władców. Trasy przechadzek turystycznych będą wiodły także na poznański Stary Rynek, Dzielnicę Zamkową, Trakt Królewsko-Cesarski oraz po specjalnie wytyczonych na czas akcji szlakach: modernizmu, piwa, miłości czy słynnych poznaniaków.

Czwarta edycja akcji zapowiada się rekordowo. Będzie więcej propozycji turystycznych, "czyli jeszcze więcej powodów, by na ten weekend przyjechać do Poznania" - powiedział PAP Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, organizator akcji.

Podczas trzech poprzednich edycji akcji do Poznania przyjechało więcej turystów niż zwykle, a sama akcja uzyskała wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2009 roku, zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Chętni będą mogli liczyć na rabat po wypowiedzeniu hasła "Poznań za pół ceny".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama