Nowy numer 43/2020 Archiwum

Benedykt XVI bohaterem komiksu

Benedykt XVI jest głównym bohaterem mangi – komiksu „Habemus Papam”, który powstał z okazji Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Podczas tego spotkania komiks będzie rozdawany przechodniom i pielgrzymom.

Książeczka za pomocą obrazków w stylu japońskiej odmiany komiksu przedstawia w skrócie historię Josepha Ratzingera – kapłana, teologa, kardynała i następcy św. Piotra.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jonathan Lin, amerykański producent mangi z San Rafael w Kalifornii, który wcześniej stworzył dwa komiksy oparte na Biblii – jeden poświęcony historii św. Pawła Apostoła, drugi starotestamentowej bohaterce Judycie.

„Chodziło o zaprezentowanie papieża Benedykta XVI tym, którzy, poza tym, że jest kieruje on Kościołem katolickim, mogą niewiele o nim wiedzieć” – wyjaśnia Lin.

Jednym z wątków papieskiej mangi jest współpraca kard. Ratzingera z Janem Pawłem II. A kulminacyjnym momentem komiksowej historii jest wybór na Stolicę Piotrową. Komiks będzie rozdawany podczas ŚDM – w kościołach, szkołach, hotelach, schroniskach młodzieżowych, lotniskach, punktach informacji turystycznej czy stacjach metra. Wydawnictwo Manga Hero planuje wydrukować książeczkę w nakładzie 300 tys. egzemplarzy – w języku angielskim i hiszpańskim.

Autorami tej oryginalnej mangi są Gabrielle Gniewek i Matthew Salisbury z Uniwersytetu Jana Pawła II Wielkiego w San Diego w Kalifornii. Ilustracje stworzył Sean Lam, artysta z Singapuru.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama