Nowy numer 44/2020 Archiwum

Warszawa: Targi Wydawców Katolickich

Tegoroczna, XVII edycja Targów Wydawców Katolickich odbędzie się w terminie 8-10 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Warszawa: Targi Wydawców Katolickich   mat. prasowy Organizatorzy Targów Wydawców Katolickich czyli Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie, stawiają sobie za cel, by Targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, a jednocześnie były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę szerokiej publiczności.

„Tegoroczne Targi odbywają się w szczególnym okresie, a mianowicie w niecały miesiąc przed Beatyfikacją Jana Pawła II. Zatem tematem przewodnim wystawienniczej imprezy będzie postać Jana Pawła II jako wzór do naśladowania w tym, jakim był człowiekiem, jakim był chrześcijaninem, a jednocześnie przypomnienie Jego nauczania poprzez prezentowane Jego pozycje i pozycje o Nim. Sam Ojciec Święty – Jan Paweł II – poprzez swoje zapisane słowo w jakiś sposób stanie obok nas. Przypominać będziemy sobie jego naukę. Janowi Pawłowi II będą w większości poświęcone filmy wyświetlane w sali kinowej Zamku Królewskiego, wystawa dotycząca Jego życia i działalności oraz wydzielone stoisko z publikacjami, zarówno autorstwa Jana Pawła II, jak i Jego dotyczącymi” – mówi ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Drugiego dnia XVII Targów Wydawców Katolickich czyli w sobotę 9 kwietnia wieczorem w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53) odbędzie się uroczysta Gala wręczenia Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2011.

Nagroda ta przyznana została po raz pierwszy w 1999 roku.Tradycyjnie w ramach Targów odbywać się będą liczne spotkania autorskie, prezentacje i dyskusje panelowe. Część z nich odbywać się będzie na stoiskach danych wydawców, jednak do ich dyspozycji oddano również cztery sale spotkań. Wszystkie znajdują się w pobliżu Zamku

W sobotę 9 kwietnia między Krakowem a Warszawą odbędą się dwa kursy Pociągu Papieskiego. Pociąg dowiezie krakowskich wydawców – wystawców, autorów i innych znakomitych gości na Nasze Targi. Bilet na Pociąg Papieski będzie jednocześnie biletem wstępu na Targi. 

Wszystkie informacje na temat XVII Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl

Czas trwania XVII Targów Wydawców Katolickich:

8 kwietnia – 10.00 – 18.30

9 kwietnia – 10.00 – 18.30

10 kwietnia – 10.00 – 17.00

Wstęp:

Dzieci do lat 6 włącznie – bezpłatnie

Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat – 1 zł

Dorośli – 3 zł

Karnet na wszystkie dni targowe – 6 zł

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama