Nowy numer 38/2023 Archiwum

Syn Kadafiego jednak żyje

Libijska telewizja pokazała we wtorek nagranie - jak twierdzi, na żywo - na którym widać najprawdopodobniej syna Muammara Kadafiego Chamisa pozdrawiającego zwolenników, mimo wcześniejszych doniesień arabskich mediów o jego śmierci.

Nagranie ukazujące mężczyznę uderzająco podobnego do Chamisa Kadafiego zadaje kłam wcześniejszym doniesieniom w arabskich mediach i internecie, że zginął w ataku samolotu bezzałogowego, który spadł na fortecę Muammara Kadafiego w Trypolisie - powiedział prezenter telewizyjny.

Na nagraniu mężczyzna w mundurze wojskowym, stojący na półciężarówce otoczonej wieloma strażnikami, przejeżdża przez fortecę Muammara Kadafiego, pozdrawiając zwolenników, podczas gdy strażnicy powstrzymują ich przed podejściem zbyt blisko.

Zdaniem libijskich władz informacje o śmierci bliskich Kadafiego są częścią kampanii dezinformacyjnej prowadzonej przez wrogów kraju.

Chamis Kadafi dowodzi elitarną brygadą 32, którą wielu specjalistów uważa za najlepiej wyszkoloną jednostkę w libijskim wojsku - przypomina agencja Reutera.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast