GN 42/2020 Archiwum

Kościół przeciw unijnemu embargu

O natychmiastowe zdjęcie embarga na środki medyczne zaapelował metropolita stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej, Abidżanu. Abp Jean-Pierre Kutwa wystąpił w obronie ludności cywilnej, która coraz bardziej doświadcza skutków wojny domowej i potrzebuje międzynarodowego wsparcia i solidarności.

W apelu opublikowanym przez watykańską agencję Fides przypomniał on, że poszanowanie życia jest podstawowym prawem człowieka. W jego przekonaniu, choć unijne sankcje są wymierzone przeciw dyktatorowi, to godzą w bezbronną społeczność.

Ustępujący prezydent Laurent Gbagbo nie pogodził się z przegranymi wyborami. Nie zamierza on przekazać władzy demokratycznie wybranemu następcy. Unia Europejska nałożyła więc embargo na handel z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Stolica kraju powoli się wyludnia – podkreślają informatorzy agencji Fides. Ludność kryje się na obszarach wiejskich, ponieważ rebelianci prowadzą artyleryjski ostrzał miasta. Jest wielu rannych, którzy potrzebują pomocy medycznej. Pogarsza się też sytuacja uchodźców, którym brakuje już elementarnych środków do przeżycia.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze