Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kolejny triumf Justyny Kowalczyk

Drużyna AZS AWF Katowice z Justyną Kowlaczyk w składzie zwyciężyła w rywalizacji sztafet (2 x 2,5 km stylem klasycznym i 2 x 2,5 km dowolnym) ostatniego dnia mistrzostw Polski w biegach narciarskich rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej.

W rywalizacji sztafet wzięły udział cztery zespoły seniorek i pięć seniorów. Wśród kobiet zdecydowanym faworytem była drużyna AZS AWF Katowice, w której na pierwszej zmianie biegła Kowalczyk, a po niej: Natalia Grzebisz, Agnieszka Szymańczak i Justyna Mordarska. Już po pierwszej zmianie katowiczanki uzyskały ponad minutę przewagi nad sztafetą LKS Poroniec Poronin. Ostatecznie zawodniczki z Katowic wyprzedziły rywalki z Poronina o ponad cztery minuty.

Najlepszy wśród seniorów (na dystansie 10 km na zmianie) był zespół LKS Poroniec Poronin (Maciej Kreczmer, Patryk Chudoba, Tomasz Ponicki i Jan Antolec). Uzyskana przez Kreczmera na pierwszej zmianie przewaga minuty nad zawodnikami MKS Halicz Ustrzyki Dolne i AZS AWF Katowice wystarczyła do utrzymania na dalszym dystansie pierwszego miejsca i zdobycia złotego medalu. Srebro przypadło sztafecie AZS AWF Katowice, która po dwóch zmianach była na czwartej pozycji, ale dzięki znakomitym biegom Andrzeja Nędzy-Kubińca i Mariusza Michałka awansowała na drugie miejsce, przegrywając mistrzowski tytuł zaledwie o 7,5 sek. Brązowy medal przypadł zespołowi MKS Halicz Ustrzyki Dolne (Artur Bobrecki, Rafał Węgrzyn, Bartosz Bulanda i Piotr Fundanicz).

Na zakończenie imprezy uroczyście pożegnano Macieja Kreczmera, który startem w mistrzostwach Polski zakończył karierę sportową. Pożegnano także Andrzeja Nędzę-Kubińca, ale tylko jako biegacza, bowiem od nowego sezonu będzie on startował jako biathlonista.

Wyniki sztafet:

Kobiety (2 x 2,5 km stylem klasycznym i 2 x 2,5 stylem dowolnym)

1. AZS AWF Katowice (Justyna Kowalczyk, Natalia Grzebisz, Agnieszka Szymańczak i Justyna Mordarska) 55.35,30

2. LKS Poroniec Poronin (Martyna Galewicz, Anna Rucka, Paulina Maciuszek, Monika Zarycka) strata 4.08,3

3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne (Paula Socha, Ewelina Marcisz, Urszula Nycz, Monika Fundanicz) 5.50,1

Mężczyźni (2 x 10 km stylem klasycznym i 2 x 10 stylem dowolnym)

1. LKS Poroniec Poronin (Maciej Kreczmer, Patryk Chudoba, Tomasz Ponicki, Jan Antolec) 1:42.15,3

2. AZS AWF Katowice (Krzysztof Stec, Marcin Rzeszótko, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mariusz Michałek) strata 7,6

3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne (Artur Bobrecki, Rafał Węgrzyn, Bartosz Bulanda, Piotr Fundanicz) 4.29,9 </PRE>

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama