Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bhatti męczennikiem i patronem?

O ogłoszenie „męczennikiem i patronem wolności religijnej” zamordowanego na początku miesiąca (2 marca) w Pakistanie ministra Shahbaza Bhattiego zaapelowali do Stolicy Apostolskiej tamtejsi biskupi.

Decyzję tę podjęto jednomyślnie na zakończonej wczoraj sesji plenarnej pakistańskiego episkopatu. Zamachu na ministra ds. mniejszości religijnych, jedynego katolika w rządzie Pakistanu, islamscy ekstremiści dokonali w związku z jego poparciem dla reformy tzw. ustawy o bluźnierstwie. Katoliccy biskupi i wierni tego azjatyckiego kraju pamięć zamordowanego uczczą w Islamabadzie w drugim tygodniu kwietnia, w 40 dni od jego śmierci.

Episkopat na swej sesji plenarnej nawiązał też do innych przypadków krwawych prześladowań pakistańskich chrześcijan, jakie miały ostatnio miejsce. Przygotował list pasterski, który zostanie odczytany w kościołach za tydzień (w niedzielę 3 kwietnia). Zachęca się w nim wiernych, by mimo cierpień nie tracili nadziei, wzorując się w tym na pierwszej wspólnocie chrześcijańskiej w czasach apostolskich.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama