Nowy numer 42/2020 Archiwum

Jasna Góra: Modlitwa za więźniów

Dziś (26 marca) w liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra, w obchodzony po raz trzeci Dzień Modlitw za Więźniów, na Jasnej Górze trwają szczególne błagania za osadzonych.

Jasna Góra   Jasna Góra
Józef Wolny/Agencja GN
Do Sanktuarium przybyli więźniowie, przedstawiciele służb więziennych oraz reprezentanci „Bractwa więziennego”, stowarzyszenia pomagającego osadzonym i ich rodzinom.Więzienny kapelan dodał, że wspomnienie Dobrego Łotra jest okazją do przypomnienia, że z naszego stosunku do osadzonych wszyscy zdamy rachunek przed Bogiem.Na program całodziennej pielgrzymki więźniów, kapelanów i służb więziennych składają się m.in.: Msza św. w Kaplicy Matki Bożej, inscenizacja przypowieści o Synu Marnotrawnym przygotowana przez Zakład Karny w Lublińcu, konferencja i Droga krzyżowa.

Decyzję o ustanowieniu Dnia Modlitw za Więźniów podjęli biskupi polscy w 2009 roku. Zabiegało o to Stowarzyszenie Ewangelicznej Pomocy Więźniom „Bractwo Więzienne” wraz ze swym założycielem ks. Janem Sikorskim oraz naczelnym kapelanem więziennictwa ks. Pawłem Wojtasem.

Dobry Łotr jest symbolem Bożego Miłosierdzia; pokazuje, że nawet w ostatniej chwili życia można jeszcze powrócić do Boga.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama