Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziękujmy Bogu za Maryję

„Trzeba podziękować Panu Bogu za Maryję, bo całe nasze zbawienie zdecydowało się właśnie w momencie zwiastowania” – powiedział wczoraj abp Józef Michalik w przemyskiej archikatedrze podczas Mszy św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę, że Maryja jest najlepszym przykładem szczerego i autentycznego wypełniania woli Bożej.

„To bardzo ważne, żebyśmy próbowali utożsamić się z wolą Bożą. By wypełniać ją tak, jak Maryja” – powiedział abp Michalik. Zauważył, że mimo przeciwności i różnych doświadczeń, nigdy nie sprzeciwiła się Bożym planom.
Metropolita przemyski nawiązał także do obchodzonego 25 marca Dnia Świętości Życia.

„Warto skoncentrować się na pięknie życia bardziej, niż na grzechu” – powiedział, dodając, że Duchowa Adopcja jest „pozytywną stroną walki ze słabościami”.

Zachęcał, by miłością i chęcią wynagradzania za grzechy odpowiadać na dramat „panseksualizmu i erotyzmu”. Przestrzegał przed pojmowaniem miłości w kategorii wyłącznie biologicznej, bo wówczas jest ona „niepiękna, niewierna i nieludzka”.

Przypomniał, że człowiek nigdy nie jest stracony i każdy grzesznik powinien spojrzeć w „dobre oczy Maryi i pełne miłosierdzia serce Jezusa”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama