Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rodzina poza granicami kraju

W Rzeszowie zakończyła się V Europejska Konferencja „Rodzina poza granicami kraju”. Podczas dwudniowego spotkania reprezentanci rodzin emigracyjnych oraz ruchów i stowarzyszeń działających na rzecz rodziny zastanawiali się nad kondycją rodziny na obczyźnie, jej problemami i sposobami ich rozwiązania.

Jednym z problemów dotykających żyjących na emigracji są małżeństwa mieszane – zwraca uwagę delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji. „To jest rzeczywiście bardzo nowe wyzwanie i dla Polaków, i dla Kościołów miejscowych, w których my żyjemy. Dzisiaj w Europie sytuacja jest bardzo trudna. Mamy świadomość dużej liczba wyznawców innych religii w Europie. Jest słabe rozeznanie, co to znaczy w ogóle być w małżeństwie mieszanym, jak przeżywać te początkowe elementy ludzkiego zauroczenia, miłości. One potem jednak nie wytrzymują próby inności kulturowej, która niestety bardzo mocno się objawia, i z tym idącej także inności religijnej” – stwierdził bp Wojciech Polak.

Konferencji w Rzeszowie towarzyszyło hasło „Ocalić rodzinę, ocalić przyszłość”. Spotkanie wpisało się w obchody Dnia Świętości Życia i poprzedzającego go Narodowego Dnia Życia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama