Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zmienił świat

Tarnogórzanin, który zmienił świat - tak nazywany jest ksiądz Franciszek Blachnicki. W Tarnowskich Górach w 90. rocznicę jego urodzin przypomniano życie i dzieła charyzmatycznego duszpasterza i naukowca.

„To w Tarnowskich Górach ks. Franciszek Blachnicki wychował się, dorastał i przygotował do dalszego życia” – powiedział ks. Adam Wodarczyk, Moderator Generalny Ruchu Światło - Życie. „To zaowocowało w jego dalszym, pięknym życiu” – dodaje ks. Wodarczyk.

Podczas czwartkowego spotkania w Tarnowskich Górach przypomniano życie i dzieła charyzmatycznego duszpasterza i naukowca, założyciela Ruchu Światło - Życie, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów.

Oprócz przemówień prelegentów w Muzeum Tarnogórskim można było obejrzeć wernisaż „Ślady – nadzieja – prawda – wyzwolenie 1970–1980–2011”. Na zakończenie w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została Eucharystia w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego
ks. Franciszka Blachnickiego.

Ten niezwykły kapłan, którego proces beatyfikacyjny od 2001 roku prowadzony jest przez Stolicę Apostolską, jest wymieniany – obok sług Bożych Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – jako jedna z osób, które przygotowały Polskę do przemian, które dokonały się w 1989 roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama