Nowy numer 44/2020 Archiwum

Libia: Atak samolotów koalicji

Samoloty koalicji zbombardowały w środę wieczorem czołgi reżimu Muammara Kadafiego na obrzeżach kontrolowanej częściowo przez powstańców Misraty - podała agencja Reutera powołując się na świadków. Czołgi stojące w samym mieście nie zostały trafione.

Jeden z mieszkańców zrelacjonował w rozmowie telefonicznej, że siły Kadafiego zajęły w środę port w Misracie, gdzie przebywają tysiące robotników z Egiptu i krajów subsaharyjskich, którzy liczyli na to, że zostaną ewakuowani drogą morską.

Tego samego dnia w położonej około 200 km na wschód od Trypolisu Misracie toczyły się zacięte walki. Reżimowe czołgi ostrzelały m.in. szpital. Według sił powstańczych, wskutek ostrzału prowadzonego przez snajperów Kadafiego zginęło 17 osób, w tym pięcioro dzieci.

Ze środy na czwartek piątą noc z rzędu lotnictwo sił koalicji atakowało też cele w stolicy Libii, Trypolisie. W czwartek nad ranem było słychać potężne eksplozje i widać było gęsty dym, unoszący się nad okolicą, w której znajduje się baza libijskiej armii.

Libijska telewizja państwowa przekazała informację o bombardowaniu przez lotnictwo koalicji miasta Dżafar, na południowy zachód od Trypolisu.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama