Nowy numer 43/2020 Archiwum

„Ogień Lolka” zapłonie na Matysce

Na beskidzkim szczycie Matyska w Radziechowach na Żywiecczyźnie zapłonie 2 kwietnia „Ogień Lolka”. W ten sposób wierni uczczą 6-tą rocznicę śmierci Jana Pawła II

Pod gigantycznym krzyżem milenijnym odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za beatyfikację Karola Wojtyły. Odbędzie się też modlitewne czuwanie, Apel Jasnogórski, a o godz. 21.37 zapłonie specjalne ognisko pamięci.

Proboszcz parafii św. Marcina w Radziechowach, ks. kan. Ryszard Kubasiak przypomina, że Golgota Beskidów, jaka powstała wokół Matyski, bardzo spodobałaby się Janowi Pawłowi II.Trzy lata temu ogień z grobu Jana Pawła II, nazwany „Fiaccola di Lolek”, przywieźli w Beskidy biegacze z Włoch. Od tej pory ogień przechowywany jest w klasztorze bielskich redemptorystek na wzgórzu Trzy Lipki. Stąd właśnie zabiorą go uczestnicy rocznicowych uroczystości na Matysce.

Góra Matyska w Radziechowach to miejsce szczególne dla wiernych z diec. bielsko-żywieckiej. Na szczycie stoi potężny krzyż, a przy drodze powstały niezwykłe rzeźby stacji Drogi Krzyżowej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama